Rusko, Ukrajina a okolnosti o ktorých sa už nehovorí.

Autor: milan goldee | 8.5.2014 o 15:40 | (upravené 8.5.2014 o 15:52) Karma článku: 4,07 | Prečítané:  1096x

A zjednodušme to. Čo je vlastne komunizmus?  Je to umelá idea,  ako plast v laboratóriu, ktorý sme vytvarovali do kvetu a myslíme si, že tento večný kvet konečne nahradí nedokonalé kvety, ktoré hneď vädnú...

Všetci vnímame správy a udalosti na ukrajinsko-ruskom fronte. Špička ľadovca aj keď veľká. Plyn, zdroje, dlhy, strategické územie a územne ťahy dokonca  aj zdanlivo vzdialenými USA a karikatúry ako Amerika využíva Európu na svoje ciele sú úplne skutočné. Začarovaný kruh, kde aj Európa bráni medzinárodne právo no sankcie poškodia ju, nie Ameriku.

V tom všetkom naozaj zanikajú určité fakty. O tom vyššie sa píše a analyzuje naozaj neúrekom.

Ale teraz sa opýtam, vieš prečo dalo Rusko kedysi Ukrajine Krym? Nečítaj ďalej a skús si odpovedať.

Vieš? Alebo tápaš?

Mnohí vedia. Áno. Ale je nutné si danú zásadnú otázku položiť a oprášiť odpoveď na ňu. Ako inak môžeme chápať celú situáciu, keď nevnímame jej korene? Nie sme mimo, keď si myslíme, že strom vyžije iba z listov a čo nevidíme, čo je už niekde pod zemou zabudnuté, to je nepodstatné ?

20.000.000 obetí pod zemou.

Dvadsať miliónov ľudí , väčšina bez hrobu, pod zemou. Obete sovietskeho režimu. Sovietskeho zväzu.

Komunizmu.

Nie je tu miesto písať , vysvetliť presne prečo, ale fakt je taký že Stalin nechal Ukrajinu medzi rokmi 1932-34 vyhladovať. Zahynulo takmer 7 mil. ľudí. Obrovský export obilia a potravín v tom období do Európy, išiel prakticky iba z Ukrajiny. Bol potom vôbec akt Chruščova , ktorý dal Ukrajine za túto genocídu  nejaký poondiaty Krym, dostatočný?

V poriadku, referendum na Kryme, resp. väčšina obyvateľov súhlasí, ruská flotila, doležíte vojenské územie. Povedzme, že vieme rusov pochopiť – iba prevedenie grobiánskym spôsobom, ktoré si doslova robí zábavu z medzinárodného práva o územnej celistvosti je ťažko pochopiteľné, ale tak hrozivo charakteristické pre Putina.

Ale :

Teraz dôležitá otázka. Anexiou Krymu, sú opäť Rusi dlžníci Ukrajiny. Kde sú odpovede ako chcú svoje zverstvá odčiniť? Prečo aj západ na tento aspekt zabúda?

Povedzte mi , aká je hodnota 7 mil. zabitých a hladom umučených ľudí? V období mieru. Aká?

No Putin, úplne ignorujúc tieto hrôzy, vyhlási, že rozpad sovietskeho zväzu bola chyba !

Je vskutku hrôzostrašné až priam hororové, že mocenská skupina okolo Putina má takéto vnímanie reality a histórie. Ako môže byť niekto hrdý na sovietsky zväz? Všetko čo sovietsky zväz dosiahol, by bolo dokonalejšie a krajšie a plodnejšie, keby nebolo komunizmu. No ak sympatizuje niekto so sovietskym zväzom, sympatizuje s niečím čo sa úplne vyrovná fašizmu a v číslach obetí, deportácii a vyhladzovacích táboroch ho predstihuje!!

Ak si preštudujeme  základné filozofie Marxa, Engelsa, inšpirátorov Lenina, objavujú sa už v nich teórie o vyhladení určitých sociálnych alebo národných skupín.  Preto verím, že čoskoro zmiznú všetky ich sochy ako aj Leninove a Stalinove a že tieto kruhy budú zakázane a vyhradené ako nacizmus a jeho symboly a myšlienky a osobnosti. Nehovoriac o tom, že Rusko stále neurobilo bodku za týmto obdobím a pre neuveriteľné množstvo obetí a hrôzostrašných osudov rodín a detí, to raz musí urobiť, a doslova označiť sovietsky zväz za zločinecký štát a oficiálne prejaviť ľútosť a ospravedlnenie.

 

A zjednodušme to. Čo je vlastne komunizmus?  Je to umelá idea,  ako plast v laboratóriu, ktorý sme vytvarovali do kvetu a myslíme si, že tento večný kvet konečne nahradí nedokonalé kvety, ktoré hneď vädnú...

Áno, takáto umelá idea vznikla (aj) v západných zemiach, pretože vykorisťovanie kapitalistov bolo odporné a ďalej už nemysliteľné. No bohužiaľ v Rusku sa dokázala táto teória preniesť do praxe. Teória všetko všetkým, teória, že: mať v dome vlastnú izbu je nesprávne. Teória, že keď ušijete sako, tak nie je vaše, ale patrí všetkým. Tento až nelogický nezmysel sa stal právom.

Na západe dokázala zvíťaziť prirodzenosť a tou je  súkromné vlastníctvo. Súkromne vlastníctvo nie je snáď ani právo, je to vskutku prirodzená vec ako byť slobodný alebo dýchať. Ešte raz, keď vypestujem obilie, nepatrí všetkým, ale môžem obchodovať s ním so všetkými. V momente ako to zakážete, vznikne sovietsky zväz.

Toto je podstatná zrúdnosť komunizmu. Zničil prirodzenosť, zlikvidoval najprirodzenejšiu cestu akou sa vedia ľudia vyvíjať. Toto stelesňoval sovietsky zväz na každom metri svojho územia.  A na túto zrúdnosť povie Putin, že je to škoda, že tento systém zanikol.

 

Mám veľmi rád a v úcte rusov. Ľudí v bývalom sovietskom zväze. No je to prekliatie pre tieto národy ak majú cára, alebo Stalina, Brežneva, Putina.

Trvá to už príliš dlho a vládnuce skupiny okolo týchto ľudí deformujú tento národ.

Uvedomujem si, že sú skupiny v USA a na západe,  ktoré chcú zdroje Ruska roztrhať a vycicať. Ale viem, že ochrana Ruska bude efektívna s normálnou vládou, nepotrebujú takých ako Putin a jeho okolie.

S úsmevom sa vraví, že ruskí mužíci a žienky  potrebujú silnú ruku, vládcu. Vidieť ako tomu verí aj Putin.

Je to nezmysel !

Tento ľud už po tých desaťročiach potrebuje bežnú  demokratickú vládu aké bývajú na západe, aby tieto generácie postihnuté cárom a komunistami sa zmenili a zrodili sa skutoční, nedeformovaní neutláčaní Rusi.

To vám so srdca želám.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?